Expertiz hizmeti

Kategori: / 10 Ağustos 2016

Artık günümüzde sigorta anlayışı çok fazla gelişmektedir. Sigorta bir işin garantisi anlamına geldiği için birçok kişi ve ya kurum işini garanti altına almak istemektedir. Bunun da yolu ancak ve ancak bir sigorta şirketi ile olmaktadır. sigorta şirketlerine ödenen bir para ile mallarına ürünlerine ve ya canlarına bir zarar geldiğinde o kişi ve ya kurum zararının karşılığını almaktadır. Ancak bu sayede birçok işletme ve ya kurum iyi birer hizmet alabilmektedir. Diğer bir değiş ile artık günümüzde birçok kişi ve ya kurum mutlaka sigorta yapmaktadır. Bu sigortalar yapıldıktan sonra oluşabilecek herhangi bir zararı sigorta şirketi adına tespit eden kişi ve kuruma ise Expertiz denmektedir. Bu sayede birçok insan sigortaya zararlarını bildirdiklerinde Expertiz gelip kontrol etmekte ve bunun ile ilgili raporunu hazırlayıp sigorta şirketine sunmaktadır. Ancak bazı durumlar için yani kısa süreli durumlar için bu tarz bir sigorta işlemi yapılamadığı için bunların riskleri daha da artmaktadır.

Özellikle evden eve nakliye yapan firmalar için bu durum çok fazla geçerli olmaktadır. Çünkü taşınma esnasında oluşabilecek bir zarar ve ya ziyanın karşılığı ödenmediği takdirde o eşya ve ya malın sahibi büyük zarar etmektedir. Bu yüzden de günümüzde bazı evden eve nakliye yapan firmalar Expertiz hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Bu sayede birçok kişi ve ya kurum işlerini halletmek ve mallarına gelen herhangi bir zararı bu şekilde karşılamaktadır. Ancak tabi ki burada dikkat edilmesi gereken tespitin doğru şekilde yapılıyor olması olmaktadır.

Evden eve nakliye hizmeti veren kurum ve kuruluşlar için de Expertiz hizmeti veren bir kurum olarak Ankara bölgesinde çalışmalarını sürdüren Elvan nakliyat bu alanda da uzmanlaşmış bir kurum olmaktadır. Bu sayede eşyalar taşınmadan önce firmanın bir yetkilisi gelmekte taşınacak ürün ve ya mallar ile ilgili tespitini yapmakta ve ardında da firmaya bu konu ile bilgi vermektedir. Bu sayede taşınma esnasında oluşabilecek herhangi bir zarar Expertiz hizmeti sayesinde tespit edilmekte ve müşterinin gerekli koşullar ile zararı karşılanmaktadır.

Yorumlar kapatılmış.