Depolama

Kategori: / 10 Ağustos 2016

İnsanlar ürünlerini yada malzemelerini stoklamak için depoyu kullanmak zorunda kalmaktadır. Çünkü bir ürünün çok sayıda alınıp saklanması için bu gerekli olmaktadır. Bir işletme için bir üründen çok sayıda almanın birçok anlamı olmaktadır. Örneğin bir işletme bir sütten çok sayıda almasının sebebi hem çok sayıda alarak fiyatını düşürmesi hem de eğer bu sütü satacak ise sürekli müşterilerin talebine göre stokunun olması gerekmektedir. Bu sayede hem üründen daha fazla kar elde etmekte hem de müşterisini mağdur etmemektedir.

Aslında bir kişinin stok yapmasında da genellikle alım maliyetinin düşük olması yatmaktadır. Bu sayede birçok insanda ürünlerini daha ucuza mal edebilmektedir. Ancak tabi ki burada işletmelerin ve kişilerin aklına bir de depolama maliyeti ve depo koşulları gelmektedir. Depo tutmak ve oranın kirası bakımı gibi masrafların çıkması ve orada sürekli bir elemanın olması ayrıca bir masraf olmaktadır. Ayrıca depolardan çalınma ve kaybolma gibi durumlar ile karşılaşmakta işletmeler için ciddi riskler barındırmaktadır. Bunun bir diğer nedeni olan deponun koşulları da burada önemli olmaktadır. Örneğin bir deponun her ürünü saklaması mümkün olmamaktadır. Burada önemli olan depoda hangi ürünün saklanacağı ve o ürünün saklanma koşullarının ne olacağı olmaktadır. Hiç hava almaması gereken bir ürün ile sürekli hava alması gereken bir ürün arasında fark olmaktadır. Bunun da yanında her ürünün aradığı hava soğukluğu aynı olmamaktadır.
Depolama

Başlıklar

Depolama Firması


Örneğin bir et ürünü soğuk hava deposunda saklanması gerekmektedir. Çünkü etler en ufak bir sıcakta bile kolaylıkla bozulmaktadır. Bunun ile birlikte depolama hizmeti veren ve bu konuda bütün bu yukarıda bahsedilen koşulları sağlayanda birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar sayesinde insanlar yukarıda bahsedilen riskler ile karşılaşmadan ve herhangi bir sorun yaşamadan ürünlerini depolama yapabilmektedirler. Ancak tabi ki burada depolama anlaşması yapılan şirkette önemli olmaktadır. Güvenilir ola n ve ürün ve eşyalar en iyi şekilde bakacak bir firma ile anlaşmak gerekli olmaktadır. Bu sayede de birçok insan güvenilir bir şekilde ürünlerini koruma şansı elde etmektedir.

Depolamadan kalan ürün satışı

Değerli müşterilerimiz Letgo ve sahibinden.com üzerinden verdiğimiz ilanlar için aşağıdaki sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

https://www.elvannakliyat.com.tr/depolamadan-kalan-urun-satisi/

Yorumlar kapatılmış.